O souboru

Song Ladies je kladenský vokálně instrumentální soubor, který má v současné době 8 členek a v roce 2017 oslavil 10. výročí veřejného vystupování.

K našim počinům trvalejšího významu patří vydání CD Halelůja v roce 2013, pravidelná organizace Fikifestu, zahradní slavnosti s hudbou, recitací, tancem i výtvarnými díly pro spřízněné duše (od r. 2013 každoročně) a dvouletý projekt Osvobozené žije!, podpořený Ministerstvem kultury i zastupitelstvem města Kladno. Ten vyvrcholil v listopadu 2016 festivalem Kladno zpívá … a Osvobozené žije! pro menší vokální soubory z Kladenska a pro velký úspěch u diváků i účinkujících se pravděpodobně stane tradicí.

Klademe důraz na pestrost jak ve výběru skladeb, tak používaných technik a nástrojů. V repertoáru máme písně lidové, duchovní, vánoční, etnické, spirituály a gospely, swing i zajímavé úpravy současného rocku a popu v češtině a angličtině. Řada písní je v čistě vokální úpravě, někdy se sólovými party. Naše vystoupení však často zpestřují i hudební nástroje: klavír či klávesy, kytary, ukulele, flétny, akordeon a nejrůznější nástroje bicí a rytmické.

Naší domovskou scénou je hudebně poetický klub Ateliér v Kladně kde vystupujeme nejčastěji. Část našich koncertů pořádáme  v kaplích a kostelech, zámeckých sálech i pod širým nebem.

Vystupujeme s dohodnutým repertoárem na vernisážích, svatbách, plesech, firemních oslavách, apod.

Bez nároku na honorář také pravidelně koncertujeme např. v kladenské nemocnici, v domovech seniorů a s pečovatelskou službou či na charitativních akcích pro postižené.