Členky souboru

Slávka

20150906_173247_6d_0999S hudbou jsem se narodila a doufám, že s ní i umřu…Toto snad vystihuje dokonale můj vztah k ní, k mé velké lásce, k mé průvodkyni životem, která mě neustále někam vede a já s odstupem mého doposud prožitého času na tomto světě musím konstatovat, že čím dál zajímavěji a lépe. S postupným nabýváním zkušeností s paní „Hudbou“ cítím k ní stále větší respekt.
Muzika se šířila odjakživa v mé původní rodině od předků, je jasné, proč k ní mám tedy tak blízko. Vše začalo zpíváním s rodiči v souboru „Radost“ pro radost, na chatě u ohně, dále pokračovalo přes vzdělávání v LŠU, sborovém působení na SŠ, a pak na VŠ přes bouřlivé desetileté období ve dvou kapelách a získávání zkušeností se sólovým zpěvem u mikrofonu.
V současné době jsou to Song Ladies vyplňující většinu mého hudebního života. Původně vznikly z bývalého souboru flétnistů – maminek s dětmi, které se sešly v mém kurzu „Pískání pro zdraví“ a po víceletém hraní na flétnu se z nich nakonec vyklubaly zpěvačky. Z původně čtyřčlenného tělesa je dnes vokální oktet , který si prošel svým pěveckým desetiletým vývojem a po této naší první desítce jedeme dál a zpěv se točí……

Anna

20150906_172541_6d_0976 Vždycky říkám, že skupině kazím výškový a věkový průměr. Kdo to kdy viděl, začít se zpíváním v 59 letech! Ale jak říkáme my angličtináři: Better late than never.
Asi jsem ještě trochu užitečná. Jako střídmě pracující důchodkyně mám čas vymýšlet nápady na oživení našich vystoupení, občas se dopustím nějakého textu, vyplňuju žádosti o dotace, a tak podobně.
Další velká láska, ke které jsem mimochodem také přišla až ve zralém věku, chalupa v Jizerských horách, občas poslouží jako místo konání našich víkendových soustředění. Jinak tam ale moc ráda plavu, koluju a lyžuju, chodím na houby a borůvky a v neposlední řadě taky vychovávám vnoučata. Bohužel nám už odrůstají a osamostatňují se. Mám ale radost, že jeden z nich se také věnuje zpěvu.

Eva

Členky souboruS hudbou žiju v různých formách neustále. Od školního sboru, přes hru na klavír a dramatický kroužek v LŠU, přes ochotníky do pasivní 15leté pauzy. Zpět mě přitáhly až děti: hra na flétnu,kdy jsem si prožila nejen roli rodiče hrajícího dítěte, ale i žáka samotného, samozřejmě nejstaršího ve skupině. Prezentovanou chuť zpívat třech flétnových maminek slyšela Slávka a začala nás vést i ve zpěvu. No a je nás 9 a říkáme si Song Ladies.

Ivča

20150906_172921_6d_0986Jako mladá dívka jsem moc toužíla zpívat a také jsem to dělala. Jak někde drnkla kytara už jsem se přidala. Prozpívávala jsem se životem se svými dětmi, později v zaměstnání v jeslích a mateřské škole i v základní škole. Když jsem se setkala s děvčaty a vznikl soubor Song Ladies,  splnil se mi sen.

Zuzka

20150906_172622_6d_0979Narodila jsem se ve Vrchlabí, od dětství jsem se věnovala hudbě na ZUŠ, kde jsem hrála na klavír, příčnou flétnu a hrála a zpívala v tamním orchestru se sborem. Během studií na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové jsem zpívala v country kapele, poté v komorním sboru v Krnově, odkud jsem se přestěhovala na Kladno. Hudbu mám jako celoživotní koníček, který předávám i svým dětem. Pracuju jako klinický farmaceut na odděleních v nemocnici. Jsem členkou Song Ladies.

Dáša

20150906_172953_6d_0988Na hudbě mám ráda její smyslnost, náladovost, věčnost a výbušnost.
Možná že jsou to i moje vlastnosti, ale každopádně je mnoho věcí, které si ponechám pro sebe. Song Ladies je můj první soubor, ve kterém zpívám a zpívám v něm ráda. Za více než deset let naší činnosti mi ukázal i jiné cesty, kudy se v životě dá jít a těším se na další tajemství, jenž se mi, doufám, pomocí hudby a mých kolegyň ze souboru, odhalí.

a nově příchozí Mirka, Gábi a Anička